Skip to content

Regal baschetbalistic în acest sfârșit de săptămână la Sighetu Marmației

În perioada 25-27 februarie 2022, în sala de sport a Liceului Tehnologic Forestier din Sighetu Marmației va avea loc ,,Cupa Sighetu Marmației Basketball” la grupa de vârstă 2012-2013, organizată de către Clubul Sportiv Școlar Sighetu Marmației.

În urma discuțiilor purtate în cadrul Comisiei Tehnice a Federației Române de Baschet referitor la modificarea Regulamentului Specific de desfășurare a jocului de baschet la categoria U10 și U12 și la propunerea organizării unui turneu pilot , CSȘ Sighet va fi prima care va găzdui un turneu cu noile reguli acceptate de către comisia mai sus menționată a Federației Române de Baschet.

La această competiție vor participa:

ACS ALPHA SPORT SIBIU – 2 echipe

CSU SIBIU – 2 echipe

ABC STAR ORADEA – 2 echipe

ACS GLADIUS TÂRGU MUREȘ – 1 echipă

ACS WILD CATS BAIA MARE – 2 echipe

UBT CLUJ NAPOCA – 1 echipă

CSS SIGHETU MARMAȚIEI – 5 echipe

Programul turneului și repartizarea pe grupe sunt cele de mai jos:

GRUPA   A  TEREN 2                                                                                 

1.CSS SIGHET 1                                                                   

2.CSU SIBIU 1                                                                      

3.WILDCATS BAIA MARE 1                                            

4.ALPHA SIBIU 1

5.BASCHET STAR ORADEA

6.GLADIUS-LUCKY DRAGONS TG MURES  

VINERI

16:00 CSS SIGHET 1 – GLADIUS-LUCKY DRAGONS TG-MURES

17:00 CSU SIBIU 1 – BASCHET STAR ORADEA

18:00 CSS SIGHET 1 – ALPHA SIBIU 1

SAMBATA

9:00 GLADIUS-LUCKY DRAGONS TG-MURES – ALPHA SIBIU

10:00 BASCHET STAR ORADEA – WILDCATS BAIA MARE

11:00 CSS SIGHET 1 – CSU SIBIU 1

14:00 CSU SIBIU 1 – GLADIUS LUCKY-DRAGONS TG MURES

15:00 ALPHA SIBIU – BASCHET STAR ORADEA

16:00 CSS SIGHET 1 – WILDCATS BAIA MARE

17:00 GLADIUS LUCKY DRAGONS TG-MURES – BASCHET STAR ORADEA

18:00 CSS SIGHET 1 – ALPHA SIBIU 1

19:00 CSU SIBIU 1 – WILDCATS BAIA MARE

DUMINICA

9:00 ALPHA SIBIU1  – CSU SIBIU1

10:15 WILDCATS BAIA MARE – GLADIUS LUCKY DRAGONS TG-MURES

11:30 CSS SIGHET 1 – BASCHET STAR ORADEA

  GRUPA   B   TEREN 1

  1. CSS SIGHET 2
  2. ALPHA SIBIU 2
  3. CSU SIBIU 2
  4. U BT CLUJ
  5. WILDCATS BAIA MARE 2

VINERI

17:00 CSS SIGHET 2 – CSU SIBIU 2

18:00 ALPHA SIBIU 2 – U BT CLUJ

SAMBATA

9:00 CSS SIGHET 2 – WILDCATS BAIA MARE 2

10:00 ALPHA SIBIU 2 – CSU SIBIU 2

14:00  U-BT CLUJ – WILDCATS BAIA MARE 2

15:00 CSS SIGHET 2 – ALPHA SIBIU 2

17:00 CSU SIBIU 2 – WILDCATS BAIA MARE 2

18:00 CSS SIGHET 2 – U-BT CLUJ

DUMINICA

10:15 CSU SIBIU 2 – U-BT CLUJ

11:30 ALPHA SIBIU 2 –  WILDCATS BAIA MARE 2                                 

Accesul spectatorilor este posibil conform Anexei 3 din HG 34/2022.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp